PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Uzyskaj z nami zwrot podatku z Wielkiej Brytanii

Byłeś legalnie zatrudniony w Wielkiej Brytanii? Możesz ubiegać się o zwrot podatku z UK! Nasza firma pełni rolę autoryzowanego agenta HM Revenue & Customs – brytyjskiego Urzędu Skarbowego. Służymy fachową poradą.

W celu ułatwienia przygotowań do rozliczenia poniżej prezentujemy najważniejsze aspekty związane z tą procedurą, a także listę wymaganych dokumentów. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia podatku, zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego. Jeśli na jakimkolwiek etapie postępowania nasuwają się jakieś pytania, zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z brytyjskim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Procedura uzyskania zwrotu z Wielkiej Brytanii

Abyśmy mogli złożyć Twoje zeznanie podatkowe w brytyjskim urzędzie skarbowym i uzyskać zwrot podatku z Anglii (Wielkiej Brytanii) będziemy potrzebować od Ciebie kilku informacji. W tym celu prosimy o:

  • wypełnienie formularza znajdującego się po prawej stronie. Po jego wypełnieniu wyślemy komplet dokumentów do wydrukowania na Twój adres e-mail.
  • pobranie i wydrukowanie dokumentów znajdujących się na tej stronie ».
  • jeżeli nie masz możliwości wydrukowania dokumentów to daj nam o tym znać, prześlemy je do Ciebie tradycyjną pocztą.

Formularze powinieneś uzupełnić o brakujące informacje i podpisać. Pamiętaj o dołączeniu do nich kopii dowodu osobistego lub paszportu oraz oryginałów kart podatkowych(więcej na temat kart podatkowych poniżej).

Komplet dokumentów potrzebnych do zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii możesz przekazać do nas tradycyjną pocztą lub osobiście w naszym biurze.

Po otrzymaniu dokumentów bezzwłocznie przygotujemy i złożymy Twoje zeznanie podatkowe w brytyjskim Urzędzie Skarbowym HM Revenue & Customs.

Urząd Skarbowy wyda decyzję o wymiarze Twojego podatku dochodowego.

Po wydaniu decyzji zwrot podatku z Wielkiej Brytanii trafi na Twoje konto bankowe.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Anglii

1. Jakie dokumenty muszę posiadać, aby odzyskać podatek zapłacony w Wielkiej Brytanii?

Aby ubiegać się o zwrot podatku z Wielkiej Brytanii należy mieć zaświadczenie o zarobkach. Istnieją trzy rodzaje takich zaświadczeń:

P45 – jest wydawane, gdy pracownik kończy pracę. Jeżeli pracownik w trakcie tego samego roku podatkowego rozpocznie pracę u nowego pracodawcy, to powinien oddać mu zaświadczenie P45 otrzymane od poprzedniego pracodawcy zachowując jedynie jego pierwszą stronę (Part 1A). P60 – jest wydawane każdemu pracownikowi na koniec roku podatkowego. Druk P60 powinien zawierać dane o całorocznych (od 6. kwietnia do 5. kwietnia) zarobkach pracownika uzyskanych zarówno u aktualnego pracodawcy jak i u poprzednich pracodawców, u których pracował w tym samym roku podatkowym. Zaświadczenie P60 otrzymują pracownicy, którzy na dzień 5. kwietnia są zatrudnieni. Jeżeli ktoś skończy pracę przed tą datą, otrzymuje tylko P45. Payslip – czyli rozliczenie tygodniowej wypłaty. Jeżeli nie posiadamy ani P45 ani P60, to można wykorzystać do rozliczenia Payslipy. Jednak w związku z tym, że dla urzędu nie są one podstawą do rozliczenia, konieczny będzie kontakt z pracodawcą w celu uzyskania Statement of Earnings lub P11 (dokumenty zastępcze). Payslipy zawierają wyszczególnienie zarobków tygodniowych. W Wielkiej Brytanii popularne jest posługiwanie się numerami tygodni kalendarzowych. Wg tej zasady pierwszy tydzień roku jest oznaczany numerem 1 a ostatni 52. Numer tygodnia jest z reguły podany na Payslipie. Payslip zawiera informację o zarobkach z danego tygodnia oraz zarobków zsumowanych od początku okresu rozliczeniowego, którym jest początek zatrudnienia lub początek roku podatkowego, jeżeli zatrudnienie trwało już wcześniej. Najbardziej interesujący jest zatem Payslip za ostatni tydzień pracy, bowiem zawiera on całościową informację o zarobkach.

2. W jakim czasie mogę starać się o zwrot podatku?

O zwrot podatku z UK można starać się nawet w trakcie roku podatkowego, który w Wielkiej Brytanii trwa od 6. kwietnia do 5. kwietnia następnego roku. Warunek: nie będziemy już pracować w Wielkiej Brytanii w rozliczanym roku podatkowym. W innym przypadku rozliczenie można zrobić po dacie 5. kwietnia. Deklaracje podatkowe można składać w brytyjskim Urzędzie Skarbowym za ostatnie 4 lata np. od 6 IV 2019 roku składamy deklaracje za lata: 2018/2017, 2017/2016, 2016/2015, 2015/2014.

3. Czy można odzyskać podatek, jeśli płacony był tylko u jednego z dwóch pracodawców?

Tak, łączne zarobki od obydwu pracodawców muszą być zgłoszone do Urzędu Skarbowego.

4. Co można zrobić nie mając P45/P60 ani final payslip? Czy informacja o pracodawcach wystarczy, aby odzyskać podatki?

Chcielibyśmy podkreślić fakt, że w Twoim własnym interesie jest otrzymanie od pracodawcy P45/P60, co ułatwi i przyśpieszy proces odzyskiwania podatku. Jeśli nie posiadasz P45/P60, należy zwrócić się do pracodawcy o ich wystawienie.

5. Czy starając się o zwrot podatku mogę mieć problemy w przyszłości chcąc podjąć pracę w Wielkiej Brytanii?

Absolutnie nie. Nie ma to żadnego wpływu na przyszłą pracę w Wielkiej Brytanii.

6. Czy można ubiegać się o zwrot podatków, nie mając NIN (National Insurance Number)?

Tak, jakkolwiek proces może się relatywnie wydłużyć w przypadku braku NIN ponieważ kontakt z urzędem jest utrudniony i ogranicza się do korespondencji.

7. Jak długo trwa proces odzyskiwania podatków?

Zazwyczaj upływa minimalnie około 3 miesięcy od momentu wysłania do nas wypełnionych formularzy. Termin ten może jednak ulec wydłużeniu, jeśli urząd podatkowy będzie potrzebował dodatkowych informacji. Czas oczekiwania na zwrot podatku tylko w małym stopniu zależy od rozliczającej firmy. Żadna firma nie może wpłynąć na urząd skarbowy, aby ten rozpatrzył jej sprawy priorytetowo. Deklarowane więc przez firmy “najszybsze zwroty” to tylko chwyt reklamowy, który nie odpowiada rzeczywistości i jest oszustwem.

8. Od czego zależy, jaką kwotę zwrotu otrzymam?

Kwota zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii, zależy od kilku czynników. Między innymi od wysokości Twojego całkowitego dochodu, długości pobytu, miejsca pracy. Ważne jest również to, w jaki sposób starasz się o zwrot. Próbując rozliczać się samodzielnie możesz popełnić błędy, które spowodują mniejszy zwrot. Jako specjaliści w dziedzinie brytyjskiego podatku gwarantujemy Ci zwrot najwyższej możliwej do odzyskania kwoty. Aby obliczyć wysokość zwrotu podatku, polecamy użycie kalkulatora zwrotu podatku z UK, który jest na naszej stronie.

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

  • Child Benefit
  • Samozatrudnienie
  • Rozliczenia Marynarzy
  • PIT-36/ZG

Child Benefit

Masz dzieci i pracujesz na terenie Wielkiej Brytanii? Sprawdź jakie warunki musisz spełniać aby starać się o uzyskanie brytyjskiego zasiłku na dziecko Child Benefit. Czeka na Ciebie prawie 1000 Funtów zasiłku rocznie.

Zobacz więcej »

Samozatrudnienie

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą na terenie Wielkiej Brytanii, tzw. Self Employment są objęte tą samą kwotą wolną od podatku co osoby zatrudnione na umowie o pracę. Osoby samozatrudnione muszą jednak obowiązkowo składać co roku deklarację podatkową. W przypadku, w którym nie rozliczyłeś się w terminie i brytyjski urząd skarbowy naliczył Ci karę możemy pomóc Ci w jej anulowaniu. Sprawdź pozostałe informacje dotyczące rozliczeń osób samozatrudnionych.

Zobacz więcej »

Rozliczenia Marynarzy

Marynarze należą do grupy szczęśliwców, która przy spełnieniu kilku warunków może odzyskać całość odprowadzonego na terenie Wielkiej Brytanii podatku dochodowego. Z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Kliknij w poniższy link aby zapoznać się ze wszystkimi procedurami.

Zobacz więcej »

PIT-36/ZG

Polacy zatrudnieni na terenie Wielkiej Brytanii w większości wypadków musza składać zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36/ZG, w którym należy wykazać dochody osiągnięte poza terytorium Polski.

Zobacz więcej »