Każda osoba pracująca jako samozatrudniona ma obowiązek złożyć deklarację do 31 października w wersji papierowej za ubiegły rok podatkowy. 31 styczeń to ostateczny termin złożenia podatkowego za pośrednictwem internetu.
Prowadzisz własną działalność w Wielkiej Brytanii? Musisz co roku rozliczyć się z podatku. Pomożemy Ci w tym!
W większości przypadków wiąże się to jednak z możliwością uzyskania zwrotu nadpłaconego podatku. Tym bardziej, że tzw. selfemployed mogą w trakcie rozliczenia podatku odzyskać cześć kosztów związanych z prowadzeniem firmy.
Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z brytyjskim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez
Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku
Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
Selfemployment czyli samozatrudnienie, to prowadzenie własnej działalności gospodarczej na terenie Wielkiej Brytanii.
Na podatnikach, rozliczających się na terenie tego kraju, którzy dodatkowo należą do grupy przedsiębiorców ciąży obowiązek corocznego składania deklaracji podatkowej. Najczęściej na samozatrudnieniu pracują osoby związane z branżą budowlaną (konieczne jest wówczas wyrobienie tzw karty CIS).
Wnioski do urzędu należy składać po 5. kwietnia: w formie papierowej do 31. października tego samego roku lub w formie elektronicznej do 31. stycznia kolejnego roku.
W przypadku nie złożenia wniosku w terminie, urząd nakłada na taką osobę karę w wysokości £100. Urząd będzie wysyłał ponaglenia do rozliczenia oraz kolejne kary (wraz z odsetkami) do momentu aż dana osoba się nie rozliczy. Kara za trzymiesięczne spóźnienie z rozliczeniem może wynieść £1000, a za pół roku spóźnienia może sięgnać nawet £3000.
Jeżeli nie złożyłeś w terminie rozliczenia, możesz zrobić to teraz. Najczęściej nie tylko odzyskasz nadpłacony podatek, ale możemy również postarać się o całkowite anulowanie narosłych na przestrzeni czasu kar finansowych oraz związanych z nimi odsetek.
Każda osoba pracująca jako samozatrudniona ma obowiązek złożyć deklarację do 31 października w wersji papierowej za ubiegły rok podatkowy. 31 styczeń to ostateczny termin złożenia podatkowego za pośrednictwem internetu.
UTR – Unique Taxpayer Reference jest to numer podatkowy nadawany przez HMRC. Jest on nadawany dożywotnie.
Urząd za nieterminowe złożenie podatku nakłada karę pieniężną. Jej wysokość zaczyna się od 100 funtów przy opóźnieniu jednodniowym i rośnie z upływem kolejnych dni. Zwykle urząd HM Revenue & Customs wysyła ponaglenia do rozliczenia oraz kolejne kary, aż do momentu złożenia zeznania podatkowego.
Urząd za niezłożenie deklaracji w wyznaczonym czasie nałoży kary wraz z odsetkami. W takim przypadku jak najszybciej należy złożyć zaległą deklaracje, aby urząd nie liczył karnych odsetek.
Jeżeli podamy wiarygodny powód opóźnienia złożenia deklaracji urząd anuluje nałożone kary.
Należne pieniądze mogą zostać przesłane na 2 sposoby. Pierwszy z nich to przelew na brytyjskie konto bankowe. Drugim jest czek, wysyłany drogą pocztową na adres podany w deklaracji podatkowej. Otrzymany w ten sposób czek może być zrealizowany w wielu polskich bankach.
Osoby samozatrudnione muszą rozliczać się z roku na rok.
Masz dzieci i pracujesz na terenie Wielkiej Brytanii? Sprawdź jakie warunki musisz spełniać aby starać się o uzyskanie brytyjskiego zasiłku rodzinnego Child Benefit. Czeka na Ciebie prawie 1000 Funtów zasiłku rocznie.
Zobacz więcej »Wielka Brytania należy do państw o najwyższej kwocie wolnej od podatku, dzięki czemu zwrot podatku uzyskiwany przez osoby zatrudnione na terenie tego kraju może sięgnąć nawet kilku tysięcy funtów. Klikając w poniższy odnośnik dowiesz się wszystkim informacji jakie będą potrzebne aby odzyskać należny Ci zwrot podatku, takich jak terminy rozliczeń, wymagane dokumenty czy czas oczekiwania na wydanie decyzji o zwrocie.
Zobacz więcej »Marynarze należą do grupy szczęśliwców, która przy spełnieniu kilku warunków może odzyskać całość odprowadzonego na terenie Wielkiej Brytanii podatku dochodowego. Z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Kliknij w poniższy link aby zapoznać się ze wszystkimi procedurami.
Zobacz więcej »Polacy zatrudnieni na terenie Wielkiej Brytanii w większości wypadków musza składać zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36/ZG, w którym należy wykazać dochody osiągnięte poza terytorium Polski.
4.8 (95.56%) 18