PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Rozliczenia marynarzy

Pomożemy Ci odzyskać nawet 100% zapłaconego podatku!

Marynarze należą do tej grupy osób, która w przypadku spełnienia kilku warunków nie musi odprowadzać składek z tytułu podatku dochodowego, a w przypadku ich odciągania przez pracodawcę może starać się o odzyskanie 100% odprowadzonych na terenie Wielkiej Brytanii składek.

Z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu 100% zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii, poniżej znajdziesz szczegółowe informacje odnośnie wszystkich procedur.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z brytyjskim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Zasady dotyczące uzyskania 100% zwrotu przez marynarzy

Pracując na statku pod brytyjską banderą możesz odzyskać nawet 100 % podatku zapłaconego do brytyjskiego H M Revenue & Customs.

Jeśli twoje zarobki jako marynarza są opodatkowane podatkiem dochodowym w Wielkiej Brytanii oraz jeśli jesteś dla celów podatkowych rezydentem Europejskiego Obszaru Gospodarczego i nie przebywasz na stałe w Wielkiej Brytanii, możesz ubiegać się o zwrot całego zapłaconego podatku dochodowego.

Aby odzyskać 100 % zapłaconego podatku, konieczne jest spełnienie kilku warunków:

 • musisz być członkiem załogi statku bez względu na pełnioną funkcję lub stopień (wprawdzie słowo statek nie jest zdefiniowane w prawie podatkowym, ale instalacje morskie wydobywające ropę naftową i gaz nie są klasyfikowane jako statki),
 • jako okres kwalifikacyjny uważa się 365 dni, z których co najmniej 183 dni muszą być spędzone poza Wielką Brytanią (do Wielkiej Brytanii zalicza się morze terytorialne i wyznaczone strefy szelfu kontynentalnego Wielkiej Brytanii, 12 mil od linii brzegowej),
 • konieczne jest przynajmniej jedno wypłynięcie poza wody terytorialne Unii Europejskiej w trakcie roku podatkowego.

W celu wsparcia roszczenia konieczne jest również dostarczenie poniższych dokumentów:

 • bilety i/lub bony na przeloty/przejazdy,
 • kopię tych stron z Książki Żeglarskiej, które dotyczą rozliczanego roku podatkowego,
 • kopię tych stron z Draught of Water & Freeboard Pages oraz dziennika pokładowego, które dotyczą rozliczanego roku podatkowego,
 • kopię formularza P60 za rozliczany rok podatkowy,
 • w przypadku pracy na promie kopie miesięcznego grafiku dyżurów oraz kart kontrolnych pracownika z wymustrowaniem i zamustrowaniem,
 • w przypadku pracy na statku wycieczkowym kopię tras każdego rejsu.).

Pytania i odpowiedzi dotyczące zwrotu podatku z Anglii

1. Jakie dokumenty są potrzebne do rozliczenia?

Warunkiem uzyskania zwrotu podatku jest kopia książeczki żeglarskiej, dokumenty wskazujące ilość dni na morzu oraz dokumenty potwierdzające zarobki tj. P60 lub P45.

2. Jaki jest termin złożenia deklaracji?

Deklaracje można składać po zakończeniu roku podatkowego czyli po 5 kwietnia lub po zakończeniu zatrudnienia przedstawiając P45.

3. Jaki jest średni czas oczekiwania na zwrot podatku dla marynarzy?

Średni czas oczekiwania na zwrot podatku to okres od trzech do sześciu miesięcy.

4. Czy mogę uzyskać 100 % zapłaconego podatku?

Możesz starać się o zwrot nawet do 100 % zapłaconego podatku, jeżeli nie pływałeś po wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii i nie zatrzymywałeś się w brytyjskich portach w danym roku podatkowym.

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

 • Child Benefit
 • Samozatrudnienie
 • Zwrot podatku
 • PIT-36/ZG

Child Benefit

Masz dzieci i pracujesz na terenie Wielkiej Brytanii? Sprawdź jakie warunki musisz spełniać aby starać się o uzyskanie brytyjskiego zasiłku rodzinnego Child Benefit. Czeka na Ciebie prawie 1000 Funtów zasiłku rocznie.

Zobacz więcej »

Samozatrudnienie

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą na terenie Wielkiej Brytanii, tzw. Self Employment są objęte tą samą kwotą wolną od podatku co osoby zatrudnione na umowie o pracę. Osoby samozatrudnione muszą jednak obowiązkowo składać co roku deklarację podatkową. W przypadku, w którym nie rozliczyłeś się w terminie i brytyjski urząd skarbowy naliczył Ci karę możemy pomóc Ci w jej anulowaniu. Sprawdź pozostałe informacje dotyczące rozliczeń osób samozatrudnionych.

Zobacz więcej »

Zwrot podatku

Wielka Brytania należy do państw o najwyższej kwocie wolnej od podatku, dzięki czemu zwrot podatku uzyskiwany przez osoby zatrudnione na terenie tego kraju może sięgnąć nawet kilku tysięcy funtów. Klikając w poniższy odnośnik dowiesz się wszystkim informacji jakie będą potrzebne aby odzyskać należny Ci zwrot podatku, takich jak terminy rozliczeń, wymagane dokumenty czy czas oczekiwania na wydanie decyzji o zwrocie.

Zobacz więcej »

PIT-36/ZG

Polacy zatrudnieni na terenie Wielkiej Brytanii w większości wypadków musza składać zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36/ZG, w którym należy wykazać dochody osiągnięte poza terytorium Polski.

Rozliczenia marynarzy

4.8 (95.56%) 18

Zobacz więcej »