PL

+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Zasiłek na dziecko Child Benefit

Uzyskaj z nami brytyjski zasiłek na dziecko Child Benefit

Zasiłek na dziecko Child Benefit jest zwolnionym z podatku zasiłkiem, pobieranym z tytułu wychowywania dzieci. Wysokość zasiłku zależy od ilości wychowywanych dzieci: na najstarsze dziecko to £20.30 tygodniowo, a na każde kolejne dziecko £13.40 tygodniowo. Poniżej prezentujemy dokładne informacje dotyczące brytyjskiego zasiłku rodzinnego Child Benefit.

Dlaczego warto powierzyć nam rozliczenie podatku z Wielkiej Brytanii?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z brytyjskim urzędem Skarbowym. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Wielkiej Brytanii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Dokładne informacje dotyczące uzyskania Child Benefit

Child Benefit to świadczenie, które przysługuje każdemu kto wychowuje dziecko na terenie Wielkiej Brytanii. Zwykle jest wypłacane co cztery tygodnie. Zazwyczaj aby otrzymywać zasiłek na dziecko Child Benefit musisz:

 • być fizycznie obecny w Wielkiej Brytanii – razem z dzieckiem,
 • być tzw ‘ordinary resident’, czyli osobą która myśli o stałym osiedleniu się na terenie Wielkiej Brytanii i uważa Wielką Brytanię za główne miejsce zamieszkania,
 • być odpowiedzialnym za dziecko, czyli dokładać do kosztów wychowania (poniesione koszty nie mogą być mniejsze od kwoty Child Benefit).

Kiedy ubiegać się o Child Benefit?

 • gdy urodzi się dziecko,
 • gdy dziecko zacznie z tobą mieszkać,
 • gdy adoptujesz dziecko,
 • gdy zaczniesz dokładać do kosztów wychowania dziecka (poniesione koszty muszą być równe lub większe od Child Benefit), które nie mieszka z tobą (pod warunkiem, że osoba, z którą mieszka dziecko nie pobiera zasiłku na nie).

Wypłata świadczenia zwykle ustępuje kiedy dziecko kończy 16 lat, wyjątkiem są dzieci uczące się, niepracujące, na które można jeszcze otrzymywać Child Benefit maksymalnie do 20 roku życia.

Co w sytuacji kiedy wyjeżdżasz do Wielkiej Brytanii, a Twoje dziecko zostaje w Polsce?

Istnieją różne regulacje dotyczące zasiłku na dziecko w zależności od tego, czy pracujesz i czy jesteś obywatelem Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA). Polska należy do krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego dlatego w sytuacji kiedy pozostawiasz dziecko w Polsce możesz starać się o Child Benefit pod warunkiem, że:

 • płacisz na utrzymanie dziecka nie mniej niż kwotę Child Benefit,
 • osoba opiekująca się dzieckiem w Polsce nie pobiera na nie zasiłku.

Inne kraje należące do Europejskiego Obszaru Gospodarczego: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia,  Szwecja, Węgry, Włochy.

Należy pamiętać aby poinformować Child Benefit Office o zmianach takich jak:

 • zmiany w statusie rodziny, czyli małżeństwo, rozwód, nowy członek rodziny (dziecko),
 • zmiany konta bankowego, adresu, nazwiska,
 • wyjazd z Wielkiej Brytanii, na stałe lub tymczasowy twój lub dziecka,
 • przeprowadzka do Irlandii Północnej lub rozpoczęcie pobierania świadczeń z Irlandii Północnej,
 • pobieranie zasiłku lub innych świadczeń w innym kraju,
 • zmiany w edukacji dziecka,
 • zmiany w zarobkach, w sytuacji kiedy ty albo twój partner przekroczycie indywidualny dochód powyżej £ 50,000.

Pytania i odpowiedzi dotyczące zasiłku Child Benefit

1. Jakich dokumentów potrzebuję aby uzyskać zasiłek Child Benefit?

Aby starać się o zasiłek na dziecko Child Benefit konieczne jest wysłanie, wraz z wnioskiem, Europejskiego Aktu Urodzenia dzieci w oryginale. Wysłanie Europejskiego Aktu Urodzenia dzieci nie jest konieczne tylko w przypadku gdy już kiedyś pobierałeś na nie Child Benefit i dokument ten został wtedy złożony w urzędzie.

2. Kogo dotyczy Child Benefit?

Jeżeli rodzice dziecka mieszkają razem, zasiłek na dziecko jest zazwyczaj wypłacany matce dziecka. Jeżeli rodzice nie mieszkają razem, Child Benefit jest zazwyczaj wypłacany rodzicowi, z którym mieszka dziecko. Child Benefit jest zwykle przelewany na konto bankowe.

3. Jak często wypłacany jest zasiłek?

Child Benefit jest wypłacany co cztery tygodnie. W wyjątkowych sytuacjach jest jednak wypłacany co tydzień, jeśli na przykład poszukujesz pracy i otrzymujesz zasiłek, oraz jeśli jesteś samotnym rodzicem.

4. Jaką kwotę Child Benefit mogę otrzymać?

Większa kwota, czyli £ 20,30 tygodniowo, przysługuje na najstarsze (lub jedyne) dziecko, natomiast £ 13,40 tygodniowo na każde następne dziecko. Od 7 stycznia 2013 r., osoby z wyższymi dochodami straciły zasiłek, lub został on takim osobom odpowiednio pomniejszony. Jeśli Ty lub Twój partner zarabiasz od £ 50.000 do £ 60.000 rocznie, kwota zasiłku będzie nieco zmniejszona, a jeśli Ty lub Twój partner zarabiacie powyżej £ 60.000 rocznie wypłata świadczenia zostanie wstrzymana.

5. Za jaki okres wstecz mogę odebrać zasiłek?

O brytyjski zasiłek rodzinny Child Benefit można starać się jedynie do trzech miesięcy wstecz, dlatego należy zainteresować się jego przyznaniem od razu po spełnieniu warunków do jego otrzymania.

6. Co jeśli nie zgadzam się z decyzją urzędu?

Jeśli nie zgadzasz się z decyzją urzędu w sprawie Child Benefit możesz poprosić o pisemne uzasadnienie. Jeśli uważasz, że na przykład urząd miał niepełne lub nieprawidłowe informacje możesz się odwołać od decyzji. Urząd daje jedynie miesiąc na odwołanie się od decyzji więc ważne jest aby działać szybko.

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

 • Zwrot podatku
 • Samozatrudnienie
 • Rozliczenia marynarzy
 • PIT-36/ZG

Zwrot podatku

Wielka Brytania należy do państw o najwyższej kwocie wolnej od podatku, dzięki czemu zwrot podatku z Wielkiej Brytanii uzyskiwany przez osoby zatrudnione na terenie tego kraju może sięgnąć nawet kilku tysięcy funtów. Klikając w poniższy odnośnik dowiesz się wszystkim informacji jakie będą potrzebne aby odzyskać należny Ci zwrot podatku, takich jak terminy rozliczeń, wymagane dokumenty czy czas oczekiwania na wydanie decyzji o zwrocie.

Zobacz więcej »

Samozatrudnienie

Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą na terenie Wielkiej Brytanii, tzw. Self Employment są objęte tą samą kwotą wolną od podatku co osoby zatrudnione na umowie o pracę. Osoby samozatrudnione muszą jednak obowiązkowo składać co roku deklarację podatkową. W przypadku, w którym nie rozliczyłeś się w terminie i brytyjski urząd skarbowy naliczył Ci karę możemy pomóc Ci w jej anulowaniu. Sprawdź pozostałe informacje dotyczące rozliczeń osób samozatrudnionych.

Zobacz więcej »

Rozliczenia marynarzy

Marynarze należą do grupy szczęśliwców, która przy spełnieniu kilku warunków może odzyskać całość odprowadzonego na terenie Wielkiej Brytanii podatku dochodowego. Z chęcią pomożemy Ci w uzyskaniu zwrotu podatku z Wielkiej Brytanii. Kliknij w poniższy link aby zapoznać się ze wszystkimi procedurami.

Zobacz więcej »

PIT-36/ZG

Polacy zatrudnieni na terenie Wielkiej Brytanii w większości wypadków musza składać zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36/ZG, w którym należy wykazać dochody osiągnięte poza terytorium Polski.

Zasiłek na dziecko Child Benefit

4.8 (95.56%) 18

Zobacz więcej »