+48 71 799 50 00

BOK@TAX-POL.PL

LOGOWANIE

Kindgebonden Budget - Dodatek na dziecko

Uzyskaj holenderski dodatek na dziecko

Holanderski dodatek na dziecko Kindgebonden Budget jest jednym z dwóch holenderskich świadczeń, które wypłacane są rodzicom celem zmniejszenia kosztów utrzymania dziecka. W przeciwieństwie do Kinderbijslag wypłacany jest nie przez Kasę Ubezpieczeń Społecznych(SVB), ale przez Urząd Skarbowy(Belastingdienst). Dodatek Kindgebonden Budget przyznawany jest rodzinom, którym udało się najpierw uzyskać zasiłek Kinderbijslag. W zależności od ilości dzieci na utrzymaniu możesz uzyskać nawet 1700 Euro rocznie.

Dlaczego warto powierzyć nam uzyskanie dodatku Kindgebonden Budget?

Działalność od 2001 roku

Tax-Pol jest jedną z najstarszych polskich firm pomagających w rozliczeniach z holenderskim urzędem Skarbowym Belastingdienst. Doświadczenie zdobyte przez

czytaj więcej zamknij
Brak efektów to brak opłat

Jesteśmy zdania, że za brak efektów nie powinniśmy pobierać opłaty, w związku z tym prowizję za zwrot podatku z Holandii zapłacisz dopiero po rozpatrzeniu wniosku

czytaj więcej zamknij
Gwarancja bezpieczeństwa

Sposób, w jaki są przez nas przechowywane dane osobowe, spełnia restrykcyjne wymagania stawiane przez Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

czytaj więcej zamknij

Zasady przyznawania dodatku na dzieci Kindgebonden Budget

Kindgebonden Budget jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). O dodatek też możesz wnioskować jeśli:

 • posiadasz dziecko/dzieci do 18. roku życia;
 • nie masz wysokiego dochodu (im mniejsza suma rocznych dochodów rodziców/opiekunów, tym wyższa stawka Kindgebonden Budget – osoby, których łączny dochód nie przekroczył ok. 19000 EUR mogą liczyć na pełną stawkę zasiłku).
 • został Ci przyznany zasiłek rodzinny Kinderbijslag – jeśli nie, należy najpierw złożyć podanie do holenderskiej Kasy Ubezpieczeń Społecznych SVB.

Wysokość dodatku jest uzależniona od:

 • liczby dzieci;
 • wieku dzieci;
 • dochodów rodziców.

 

Ilość dzieci Wysokość zasiłku
1 do 1.150 Euro
2 do 2.050 Euro
3-4 do 2.335 Euro
5 i więcej do 2.335 Euro za pierwszą czwórkę dzieci i dodatkowe 295 Euro za każde kolejne dziecko

 

Wniosek o przyznanie dodatku na dziecko Kindgebonden Budget składa się jednorazowo. Jest on wypłacany raz w miesiącu. Należy pamiętać, że każda zmiana sytuacji życiowej musi być zgłoszona w Urzędzie. Jeśli zmianie ulegają dochody, sytuacja mieszkaniowa lub rodzinna, musi to zostać niezwłocznie zgłoszone Urzędowi, ponieważ może to mieć wpływ na wysokość dodatku.

Pytania i odpowiedzi dotyczące Kindgebonden Budget

1. Co to jest Kindgebonden Budget i kto może ubiegać się o to świadczenie?

Kindgebonden Budget jest to dodatek do zasiłku rodzinnego. Ubiegać o niego może się każda osoba pracująca legalnie na terenie Holandii, której przyznano prawo do zasiłku i której holenderski dochód jest niski (nie przekracza kwoty ok 49 000 €).

2. Jakie dokumenty należy dostarczyć aby ubiegać się o dodatek?

Aby ubiegać się o Kindgebonden Budget należy złożyć wniosek w Holenderskim Urzędzie Skarbowym dołączając kopię decyzji dotyczącą przyznania zasiłku rodzinnego Kinderbijslag oraz ostatni salaris od pracodawcy holenderskiego.

3. W jakiej wysokości przyznawany jest Kindgebonden Budget?

Kwota Kindgebonden Budget jest uzależniona od wysokości dochodów rodziców oraz ilości dzieci w rodzinie. Im niższy dochód rodzinny, tym wyższą kwotę Kindgebonden Budget można otrzymać. Rodzina z jednym dzieckiem może otrzymać maksymalnie 1011 € rocznie, rodzina z dwójką dzieci – 1322 € rocznie, rodzina z trojgiem dzieci – 1611 € rocznie, natomiast rodzina więcej niż czworgiem dzieci może ubiegać się o kwotę ok 1611 € rocznie + 51 € na każde kolejne dziecko w rodzinie.

4. Za jaki okres można ubiegać się o to świadczenie?

Kindgebonden Budget można uzyskać jedynie za poprzedni rok. Warunkiem jest jednak złożenie wniosku do 31 sierpnia roku następującego po roku, za który zasiłek chcemy uzyskać (za rok 2018 wnioski przyjmowane będą do 31.08.2019).

Odzyskaj dodatkowe pieniądze – sprawdź inne usługi!

 • Rozłąkowe
 • Kinderbijslag
 • Kindgebonden Budget
 • Zorgtoeslag
 • PIT-36/ZG

Rozłąkowe

Rozłąkowe, czyli inaczej Heffingskorting, przysługuje osobom, które w trakcie pracy na terenie Holandii uzyskały stosunkowo wysokie dochody, uniemożliwiające im odzyskanie całości zapłaconego na terenie tego kraju podatku.

Zobacz więcej »

Kinderbijslag

Zasiłek rodzinny czyli Kinderbijslag przysługuje osobom, które mają na swoim utrzymaniu niepełnoletnie dziecko a ich zatrudnienie na terenie Holandii w danym roku podatkowym przekracza 3 miesiące.

Zobacz więcej »

Kindgebonden Budget

Kindgebonden Budget jest to dodatek do kosztów wychowywania dziecka wypłacany przez holenderski Urząd Skarbowy (Belastingdienst). Aby starać się o dodatek należy najpierw otrzymać zasiłek na dzieci Kinderbijslag.

Zobacz więcej »

Zorgtoeslag

Każda osoba pracująca na terenie Holandii musi posiadać wykupione ubezpieczenie. Dodatek Zorgtoeslag ma na celu pomóc w sfinansowaniu wydatków związanych obowiązkowym ubezpieczeniem.

Zobacz więcej »

PIT-36/ZG

Obowiązek podatkowy spoczywa na wszystkich osobach zamieszkałych na terenie Polski. Zatem każdy z nas powinien płacić podatek od całości przychodów, również tych z zagranicy.

Zobacz więcej »